Holandská Korfbal League odstartovala!

Jan Mynařík – Út, 25/11/2008 – 21:47

O uplynulém víkendu odstartovala nejvyšší holandská halová korfbalová soutěž - Lotto Korfbal League. V páteční předehrávce celý ročník odstartovala repríza finále, když mistr Koog Zaandijk přivítal na své palubovce DOS'46, mistra předchozí sezony a držitele EuropaCupu. Videa z úvodního kola i výsledky naleznete v článku!

V dresu DOS'46 se na palubovku vrátil André Kuipers, který naposledy hrál na MS v Brně. A hned byl velkou posilou, když dokázal skórovat hned 8x. DOS'46 oplatil KZ porážku z dubnového finále v rotterdamské hale Ahoy! a vyhrál 22:18.

Televizní reportáž ze zápasu:


Desetiminutový sestřih z utkání lze shlédnout tady a sestřih Andrého korfbalového umění hned vedle.

V dalších zápasech přivítal debutant v nejvyšší soutěži, AKC Almelo, na svém hřišti DeetosSnel a hned ochutnal hořkost porážky: 22:31.


... a Nic., který se v posledním ročníku nedostal do play-off, přivítal v čele se svou megastar Michielem Gerritsenem tým Blauw Wit. Nic. - Blauw Wit 22:18.


V zápasech bez zveřejněných videomateriálů prohrálo značně omlazené PKC s Fortunou 14:19 a nováček TOP, kam přestoupil z PKC Wim Scholtmeijer, remizoval s Daltem 20:20.

Více informací včetně fotek naleznete na http://www.korfballeague.nl/ (v holandštině).

Kategorie:
i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i