Korfbal Challenge 2008: nově zkoušená pravidla i úžasné zápasy a akce

Jan Mynařík – Ne, 04/01/2009 – 15:35

V období mezi Vánoci a Silvestrem se v Rotterdamu pravidelně koná TIME FOR KORFBALL CHALLENGE. Tento rok se od 27. do 30. prosince 2008 utkalo celkem 6 týmů ve dvou skupinách. Diváci mohli vidět první tři týmy loňského ročníku holandské Korfbal League: Koog Zaandijk, DOS'46 a Dalto, dále pak reprezentační týmy Belgie, Tchaj-wanu a výběr Nizozemska ochuzený o hráče již dříve zmíněných holandských týmů - Tulipány.

Jako každý rok i tentokrát byly zkoušeny nová pravidla, tentokrát to byl bod penalty (a volného hodu) posunutý na 3 metry a také technický time-out v půli každého poločasu, který vlastně zápas rozdělí na čtvrtiny.

Celkovým vítězem se stalo Dalto, když ve finále porazilo výsledkem 26-25 Tulipány, výběr Holandska.

Další informace o turnaji (v holandštině) naleznete na adrese http://www.knkv.nl/challenge/, výsledky jednotlivých zápasů potom zde.

V průběhu turnaje došlo i na exhibice a úžasné akce jako tato v podání čtveřice Michiel Gerritsen, Leon Simons, Mady Tims a Mirjam Maltha v dresech Tulipánu v zápase proti Koog Zaandijk, úřadujícímu mistru Korfbal League.


Více videí potom naleznete na youtube.com u uživatele thefal.

Kategorie:
i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i