Návštěva DOS WK Enschede - program návštěvy a turnaje, plus informace pro děti

David Konečný – So, 23/10/2010 – 14:07

V pondělí 25.10.2010 dorazí do Prostějova na pětidenní návštěvu členové našeho partnerského korfbalového oddílu z DOS-WK Enschede. Jejich výprava bude složena ze dvou mládežnických týmů do 16-ti let a z desetičlenného trenérského a funkcionářského doprovodu dospělých členů DOS-WK. Součástí programu bude i účast DOS-WK na mezinárodním turnaji hráčů do 19-ti let, který se bude hrát ve středu 27.10. na hale RG a ZŠ Prostějov (bližší informace v článku). A protože jedním z motivů této akce je mimo jiné i upevnění vzájemných kontaktů naší a holandské korfbalové mládeže, tak přikládáme i základní informace o programu, kterého se zúčastní i naše korfbalové naděje.

PROGRAM DOS-WK V PROSTĚJOVĚ
(pondělí 25.10.2010 - pátek 29.10.2010)

Pondělí:
- dopoledne: příjezd a ubytování v kempu pod hrází v Mostkovicích
- odpoledne: 15:00 – 16:30 účast na tréninku našich žáků
- večer: 17:00 – večeře v restauraci Hobit

Úterý:
- dopoledne: od 8:00 návštěva RG a ZŠ Prostějov - součástí budou korfbalové ukázky, přátelské zápasy, návštěva hodin angličtiny, prohlídka školy, atd.
- poledne: společný oběd a našimi mladými korfbalisty
- odpoledne: 14:00 – prohlídka radnice a jiných oficiálních míst města

Středa:
- dopoledne: 9:00 - 16:00 účast na mezinárodním dorosteneckém turnaji (2 týmy DOS-WK Enschede, Prostějov, Brno, Znojmo)
- odpoledne: 18.00 - 19:30 přátelské utkání seniorské části DOS-WK proti našemu seniorskému týmu
- večer: 20:30 - společná diskotéka v Mostkovicích pod hrází

Čtvrtek: (státní svátek)
- dopoledne: návštěva Sloupo-Šošůvských jeskyní
- odpoledne: aquapark v Olomouci

Pátek:
- celodenní výlet do Prahy (prohlídka města, nákupy a odjezd domů do Enschede)

MEZINÁRODNÍ MLÁDEŽNICKÝ TURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Termín: 27.10.2010 9:00 – 16:00

Místo: Hala RG a ZŠ Prostějov, Studentská 2

Účastníci: dva týmy DOS WK Enschede U16, Brno, Znojmo, Prostějov

Hrací systém: každý s každým 10 zápasů (každý tým 4 zápasy) – 2x15 minut

Rozpis zápasů:
9:00 Prostějov – DOS WK A
9:40 Brno – DOS WK B
10:20 Znojmo – Prostějov
11:00 DOS WK A – Brno
11:40 DOS WK B – Znojmo
12:20 Prostějov – Brno
13:00 Znojmo – DOS WK A
13:40 DOS WK B – Prostějov
14:20 Brno – Znojmo
15:00 DOS WK B – DOS WK A

SPOLEČNÉ AKCE NAŠICH A HOLANDSKÝCH DĚTÍ:

1) 25.10.2010 pondělí 15:00 – 16:30 společný trénink všech našich a holandských žáků v hale RG a ZŠ Prostějov (účast všech žáků povinná!!)

2) 25.10.2010 pondělí 17:00 společná večeře v Hobitu (naše děti kapesné na večeři 150,- Kč na dítě)

3) 26.10.2010 úterý dopolední program v rámci školy RG a ZŠ Prostějov – zápasy v hale, v poledne společný oběd našich a holandských dětí (účast našich dětí nutná, protože jde o akci v rámci školní docházky)

4) 27.10.2010 středa 9:00 – 16:00 turnaj dorosteneckých týmů Enschede, Prostějova, Brna a Znojma v hale RG a ZŠ Prostějov (účast našich žáků dobrovolná, ale doporučená – fandění, pomoc s organizací, získávání zkušeností)

5) 27.10.2010 středa 18:00 v hale RG a ZŠ Prostějov přátelský zápas seniorů Enschede a Prostějova (účast našich žáků dobrovolná, ale doporučená – fandění, pomoc s organizací, získávání zkušeností)

6) 27.10.2010 středa ve 20:30 v táboře pod hrází v Mostkovicích společná diskotéka našich a holandských dětí (účast dobrovolná, detaily ohledně dopravy musíme ještě doladit)

7) 28.10.2010 čtvrtek – dopoledne jeskyně a odpoledne aquapark (podrobné informace ještě budou upřesněny, otázkou je zajištění dopravy, cena, čas, atd.)

Výsledky turnaje a večerního přáteláku

Jen stručně výsledky středečního turnaje a závěrečné pořadí:
Prostějov – DOS WK A 5:10
Brno – DOS WK B 9:3
Znojmo – Prostějov 11:5
DOS WK A – Brno 7:7
DOS WK B – Znojmo 0:21
Prostějov – Brno 5:6
Znojmo – DOS WK A 11:4
DOS WK B – Prostějov 1:10
Brno – Znojmo 4:7
DOS WK A – DOS WK B 6:4

1. Znojmo
2. Brno
3. DOS-WK A
4. Prostějov
5. DOS-WK B

Věřím, že si všichni účastníci své zápasy užili a získali řadu zkušeností s jiným stylem korfbalu, než na který jsou zvyklí ze svých domácích soutěží.

A ještě výsledek večerního přátelského utkání mezi mezi seniorským výběrem Prostějova a DOS-WK. Myslím, že zvláště první poločas zápasu patřil mezi jedny z divácky nejatraktivnějších korfbalových zápasů, které jsem kdy viděl. Rychlý pohyb, svižné kombinace a přesná střelba:
Prostějov - DOS-WK 24:13 (16:8).

David Konečný – Čt, 28/10/2010 – 13:21