Béčko přivezlo z výpravy "přes kopec" jeden bod

Martin Uherka – Ne, 10/04/2011 – 16:41

Velmi omlazená sestava bez tradičních dinosaurů odjela v nedělním ránu vstříc korfbalovým dobrodružstvím do nedaleké Moravské Třebové. Už dopředu jsem prozradil, že se vracela s jedním bodem v kapse prosluněnou krajinou s písní na rtech. A teď už se tiše usaďte, děti, ať se dozvíte, jak to všechno bylo. Za devatero kopci, devatero potoky a devatero kříži...

KC Moravská Třebová - SK RG Prostějov B 18:18 (9:10)

Sehraný domácí tým na nás vyrukoval aktivní hrou a brzy se dostal do těsného vedení, které jsme úspěšně udržovali v dosažitelném odstupu. Postupem času, když se i starší členové sestavy dostali do provozní teploty, dokázali jsme zvrátit (ne, to, co si myslíte, opravdu ne) skóre v náš prospěch. Postupně jsme si vypracovali až čtyřbodové vedení. S tím se protivníci nehodlali smířit a urputně usilovali alespoň o srovnání. Pravdou je, že jsme naší nadšenou, ale netaktickou hrou poskytovali Třebové možnosti k obratu utkání. Tak se stalo, že pár minut před koncem jsme najednou prohrávali o koš. Zvládli jsme však tlakem do koše vybojovat a následně proměnit penaltu, po které už nikdo nedokázal definitivně strhnout vítězství na stranu svého družstva.
Utkání bylo divácky pohledné, plné hezkých situací, a hráčky a hráči se k sobě chovali velmi pěkně. Drobné nedorozumění s rozhodčím ohledně posouzení penaltového zákroku vyřešila červená karta, naštěstí ne v našich řadách. Ale všechno je jednou poprvé, že áno :).

Sestava a koše:
Bednář 3, Borsiczká 1 (31. min Zelinková 1), Drábková 1, Tichý 2 - Hloch, Šťastná 3, Uherka 3 (31. min Marek T. 2), Vlčová 2

SK RG Prostějov B - HFK Děkanka Praha 6:18 (4:10)

Na první pohled krutý výsledek nezohledňuje výrazné zlepšení oproti předchozímu střetnutí - pro sklerotiky to bylo 1:23... Ne, nebudeme si nic zastírat. Zatímco v předchozím zápase jsme mohli těžit z výškové převahy pod košem a z větších zkušeností některých členů sestavy, Praha nás dokonale přehrála. Tolik ztracených přihrávek jsme už dlouho neměli, a podpořeno neúčelným pohybem a nedorozuměními ve vytváření útočných kombinací nemohl být výsledek jiný. I když se nám podařilo v druhé půli dlouhé minuty doslova drtit útočnou čtveřici a brát jim jeden míč za druhým (až už jsme je neměli ani kam dávat), naše útočící čtyřka oplácela stejnou mincí - v opačném gardu. Postupem času prostoupil zmar všech osm účastníků a bylo vymalováno.

Sestava a koše:
Bednář 2, Hloch, Drábková (31. min Borsiczká), Zelinková - Marek T. 1 (31. min Uherka 1), Šťastná, Tichý 2, Vlčová

Je pěkné, že se mladí a neklidní postupně zapracovávají do sestavy a i nové tváře ve své premiérové sezóně dokážou hrát účelný korfbal. Trochu nám v druhém utkání chyběl klid ve hře - hráč, schopný podržet míč, zorganizovat čtyřku a vytvořit dobrou gólovou situaci. Nicméně pozitiva z prvního střetnutí jsou a stačí je jen zopakovat v dalších zápasech. Vždyť až na smolaře Karla, kterému buď někdo pořád uhýbal s košem, nebo nečekaně zavál silný poryv větru zrovna když vystřelil, se dokázali všichni střelecky prosadit. Jsem si jistý, že 8.5. se Béčko rozloučí na domácí palubovce s touto sezónou se vší parádou - a určitě za mohutného povzbuzování plných tribun!!!
PS: Další runda je na Toma, dal své první seniorské koše! :)

Gratulace

Velká gratulace, mám z vás radost :-) Karel se určitě předvede na domácí palubovce :-)

Luke7 (bez ověření) – Út, 12/04/2011 – 08:47