Po vítězství s reprezentací U23 vedeme extraligu !

David Konečný – Po, 21/12/2015 – 10:46

Na čtvrtou adventní neděli se utkal náš mladý seniorský tým v rámci extraligy se stejně mladým širším výběrem reprezentace U23. Šlo o vůbec první zápas extraligy, kdy se do soutěže zapojili reprezentanti této kategorie. V celkem jednoznačném zápase zvítězil náš tým poměrně vysoko 26:17 (15:5) a dostal se tak do čela extraligové tabulky!

Extraliga:
SK RG Prostějov "A" - U23 26:17 (15:5)

Sestava a koše Prostějov:
Vyroubal 6 (Tichý 1), Marek 2, Ambrosová 4, Zelinková 5 (Jenešová) - Galíček 3 (Lužný), Šnajdr 3, Havlová 2, Lorencová.

Téměř polovinu širšího reprezenačního výběru U23 tvoří naši odchovanci z Prostějova, takže když se hrál tento zápas, tak reprezentační výběr U23 nemohl využít služeb prostějovských hráčů, kteří hráli za náš klub. Utkání bylo pro všechny hráče náročné, protože přes celý víkend měli v nohách a rukách 5 tréninků. První poločas byl velmi jednoznačný, náš tým dobře bránil, navíc soupeři chyběla souhra. Naopak v útoku naši mladí hráči dominovali hlavně na doskoku a v kvalitě zakončení. Výsledkem bylo skóre 15:5. Ve druhém poločase již tempo a přesnost naší hry polevila a utkání se prakticky dohrávalo. Celkové skóre a vítězství 26:17 je zasloužené a pomohlo nám tak k dočasnému posunu na 1.místo tabulky extraligy.

Slovo trenéra:
Trošku specifický zápas, od kterého jsem čekal daleko vyrovnanější průběh. Musím hráče pochválit hlavně za 1.poločas - jejich výkon byl sebevědomí a naprosto cílený - chtít vyhrát co nejvyšším skóre. Projevila se velká dominance našich kluků na doskoku, děvčata opět dobře zakončovala, takže jsme podle mě zvítězili naprosto zaslouženě.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i