Dorostenci porazili loňského mistra ze Znojma

David Konečný – Ne, 19/01/2014 – 09:08

V sobotu 18.1.2014 dorazil do Prostějova vedoucí tým průběžné sezóny a loňský mistr ze Znojma. Šlo o tradičně prestižní zápasy, které mají náboj, rychlost a kvalitu. Soupeři se nakonec po dvou zápasech rozešli smírně, i když druhé utkání bylo jednoznačně v režii Znojma. Výsledky 22:18 a 11:23 upevnily naši pozici na 2.místě v tabulce právě za Znojmem.

SK RG Prostějov - Modří Sloni Znojmo 22:18 (14:8)
Sestava a koše:
Vyroubal - 8, Marek T. - 5, Francová, Lorencová;
Galíček - 3, Marek M., Havlová - 4, Křížková;
střídali: Šnajdr - 1

Zápas měl od začátku vysoké tempo a oba týmy jej rozjely přesnou střelbou, kdy po 3 minutách bylo skóre 2:2. Poté se přiklonila střelecká mušku spíše na stranu našeho týmu, kdy po velmi vydařených kombinacích, jsme kolikrát skórovali do úplně otevřené obrany. Znojmo naopak tradičně hrozilo přes asistenci a bezchybné zakončení nabídnutých šancí. Přesto se nám hlavně v 1.poločase dařilo držet soupeře v obraně na uzdě a i přes vyššího soupeře jsme většinu soubojů pod košem doskakovali my. Navíc se nám povedlo i řadu útoků Znojma přerušit naším ziskem míče. Druhý poločas byl prakticky podobný prvnímu, jen na naší straně začaly hlavně děvčatům docházet síly (všechny naše hráčky nastoupily 3 hodiny po návratu z týdenního lyžařského kurzu, který si vždy sebere spoustu sil a energie). S blížícím se koncem a rostoucí únavou jsme nevyužili některé vyložené šance, takže soupeř dostal šanci se přiblížil na 4 koše. Ovšem závěr jsme si pohlídali a mohli jsme tam slavit první porážku Znojma v sezóně.

SK RG Prostějov - Modří Sloni Znojmo 11:23 (5:9)
Sestava a koše:
Šnajdr, Rieger, Havlová - 4, Vyroubalová;
Štefák - 2, Marek M., Francová - 2, Lorencová;
střídali: Vyroubal - 2, Marek T. - 1, Galíček, Křížková.

Do druhého zápasu jsme nastoupili s úplně pozměněnou sestavou tak, aby měli všichni hráči možnost poznat, jak vypadá hra proti silnému soupeři. Prakticky se dá říct, že až na dva hráče, celý zápas odehrál tým starších žáků proti loňskému mistru dorostenecké ligy. Navíc únava děvčat už byla v tomto utkání viditelná a citelná. To samozřejmě vede ke ztrátě koncentrace. Přesto naše naděje bojovaly statečně a i přes výškový rozdíl se kolikrát podařilo doskočit nebo získat míč i proti zkušenému soupeři. V útoku, pokud se nám podařila některá z trénovaných kombinací, jsme také vyloženě nepropadli. Přesto bylo od začátku jasné, kdo si z tohoto zápasu odnese 2 body.

Závěrečné hodnocení: "Věděl jsem, že to budou těžké zápasy - zvláště poté, co byla děvčata čerstvě po návratu z lyžařského kurzu. Přesto jsme chtěli hlavně první zápas vyhrát, abychom si sobě, ale i soupeři, dokázali, že na něj máme. Jsem velmi spokojený s přístupem hráčů k prvnímu zápasu - perfektně se na utkání koncentrovali, v útoku dobře stříleli a zakončovali vyložené šance, v obraně dostatečně eliminovali útočnou hru soupeře. Hlavně děvčata podaly statečný výkon. Co se týká druhého utkání, tak jsem byl velmi potěšen hrou některých hráčů, kteří obvykle v základní sestavě nebývají, ale výrazně si o ni řekli. Všem hráčům patří poděkovaní za hru a radost, kterou mi udělali. Cílem je zisk titulu!"

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i