Klub dnes

V ročníku 2016/2017 působí v ligových soutěžích osm prostějovských družstev - dva seniorské týmy, dorostenecký tým, tým starších žáků, tým mladších žáků a 3 týmy minižáků.

První seniorský výběr, který už několik let ukazuje, že je schopen porazit kohokoliv, získal v minulém ročníku extraligy historicky první medaili - bronzovou. Do nadcházející sezóny vstupuje s touhou ještě více pozvednout kvalitu hry a pravidelně porážet své soupeře.

Opět máme přihlášeno do 1.ČKL seniorské "béčko", které bude poskytovat možnost si zahrát náhradníkům prvního týmu a členům klubu, kteří se chtějí korfbalem především bavit.

Dorostenci po jednoroční přestávce opět figurují mezi našimi celky. Jejich úkol je jednoduchý - usnadnit starším žákům přechod do vyšší věkové kategorie a zvyknout si na vyšší tempo hry, složitější taktické pokyny a především hru na shot-clock. Medaile není povinností, ani vytyčenou metou. Pokud však průběh sezóny ukáže, že na to výkonnostně máme, budeme chtít uspět.

Starší žáci v loňském roce plně nezúročili své zkušenosti a kvůli pár těsným prohrám nakonec skončili pátí. Letos určitě chtějí navázat na úspěchy svých předchůdců a jistě jim v tom pomůžou i zkušenosti z dorosteneckých utkání, jichž se bude většina účastnit.

Naopak mladší žáky čeká nelehké nabírání zkušeností. Opět jako téměř celý tým přešli z kategorie minižáků, kde si vedli nadmíru dobře, ale zpočátku zřejmě budou bojovat se soupeři většího vzrůstu.

V kategorii minižáků se nám podařil zatím nejlepší počin za posledních několik let - máme vlastní skupinu se třemi týmy. Pověst našeho klubu na "domovském" Reálném gymnáziu a Základní škole města Prostějova je zřejmě dobrá, jelikož hned po náboru se dostavily na tři desítky dětí. Áčko vytvoří zkušení hráči, kteří postoupí do republikového finále, zatímco další dva týmy se budou s korfbalem hlavně seznamovat a nabrat nezbytné zkušenosti.

Další cennou skutečností je také spolupráce se spřáteleným klubem DOS-WK z holandského Enschede, se kterým jsme v roce 2007 navázali kontakt. Doufejme, že se bude naše spolupráce nadále rozvíjet k oboustranné spokojenosti a že to povede k novým zkušenostem, zajímavým zážitkům a třeba i lepší předváděné hře.

Klub má již poměrně bohatou historii.

Aktuální články o: Seniorský A-tým, Seniorský B-tým, Dorostenecký tým, Žákovský tým, DOS-WK Enschede