Mlži v základní části neporaženi

Aneta Lešanská – Po, 20/01/2014 – 21:01

V sobotu 18.1. se odehrál další turnaj ligy mladších žáků za účasti týmů Prostějova, Brna a Českých Budějovic a za absence týmu z Kutné Hory. Poprvé v této sezoně jsme byli pořadatelé my, nemuseli jsme proto nikam cestovat a navíc jsme se mohli předvést před domácím publikem. I přes mírnou nervozitu některých hráčů jsme oba zápasy vyhráli a udrželi si tak neporazitelnost po celou základní část ligy.

Prostějov - KK Brno 7:1 (5:1)
První zápas nás čekal papírově slabší soupeř z Brna, který se však každým kolem zlepšuje a proto jsme ho nechtěli podcenit. Nastoupila proto naše základní sestava. I přes nervózní začátek a spoustu zkažených přihrávek jsme soupeře přehráli pestrou hrou a přesným zakončením zejména chlapecké části týmu.
Sestava a koše:
Barča Krčová (Eliška Horká), Majda Májková, Vojta Ošťádal (František Valenta), Kuba Podhorný 3, Kačka Foretová, Nikča Lorencová 1, Pepa Valenta 1, Tom Buriánek 2 (Martin Dušek)

Prostějov - České Budějovice 6:4 (1:2)
Druhý zápas nás čekal těžší oříšek. Budějovice rychlou střelou z větší vzdálenosti otevřely skóre a asi po 5 minutách přidaly další koš a vedly 2:0. Tento náskok může být v této kategorii rozhodující, prostějovští mlži však nesklopili hlavy a po bojovném výkonu do poločasu alespoň jednou skórovali. Po střídání stran jsme ihned vyrovnali, Budějovice však vzápětí opět skóre zvýšily. Přetahovaná pokračovala až do stavu 4:4, kdy se nám konečně podařilo jít do vedení a tento náskok jsme pojistili dalším košem asi 2 minuty před koncem. Soupeř už nenašel dostatek sil a tak jsme mohli slavit další cenné vítězství.
Sestava a koše:
Barča Krčová, Majda Májková, Vojta Ošťádal 2, Kuba Podhorný 1, Kačka Foretová, Nikča Lorencová 1 (Eliška Horká 1), Tom Buriánek (František Valenta), Pepa Valenta 1

Místo zkontumovaného zápasu s Kutnou Horou jsme na závěr odehráli ještě přátelský zápas proti KK Brno, aby si zahráli všichni hráči Prostějova. Zápas skončil spravedlivou remízou.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i