Mlži přivezli dvě výhry z Brna

Aneta Lešanská – Ne, 05/10/2014 – 14:16

V sobotu 5.10.2014 zahájili naši mladší žáci novou sezonu v Brně. Vzhledem k novému systému soutěže jim oficiálními soupeři byly pouze hostující týmy z Náchoda a Znojma a s domácím týmem odehráli jen zápas přátelský.
Prostějov - Znojmo 11:4 (7:1), Prostějov - Náchod 12:0 (7:0) a Prostějov - Brno 9:2 (5:1)

Jako první nás čekal přátelský zápas s Brnem, do kterého nastoupili hned tři nováčci týmu - Adam Soldán, Šarlotka Podhorná a Adélka Vaková. Na naší hře se to však výrazně neprojevilo a Brno jsme v celkem poklidném tempu porazili 9:2.

Následovali dva oficiální ligové zápasy.

Prostějov - Znojmo 11:4 (7:1)
Při pohledu na lavičku Znojma bylo zřejmé, že bude mít soupeř výraznou výškovou převahu. Z tou jsme si však od první minuty dokázali poradit dobrým pohybem a přesnou střelbou ze střední a dlouhé vzdálenosti. Soupeř se navíc snažil hrát jen přes asistenta, takže stačilo asistenta pokrýt a získat míč. V zápase jsme jasně dominovali a zaslouženě zvítězili.

Prostějov - Náchod 12:0 (7:0)
Tým z Náchoda se výrazně omladil a na jeho hře to bylo znát. Od začátku tedy bylo zřejmé, že tento zápas vyhrajeme, jen bylo otázkou o kolik. Oproti zápasu předchozímu výrazně klesla naše úspěšnost v zakončení, výsledek je tak ještě pro soupeře přijatelný oproti tomu, co se dělo na hřišti. V zápase jsme opět jasně dominovali a získali další dva body.

Pár slov trenérů na závěr:
Turnaj nám ukázal, že by jsme i letos mohli myslet na příčky nejvyšší, vždyť šest hráčů základní sestavy patřilo do základní sestavy i v loňském roce. Až další turnaje nám však ukážou, nakolik je sen o finále reálný. Každopádně budeme pokračovat v nastaveném tempu na trénincích a v zápasech se poctivá práce musí projevit.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i