Dorostenci na hřišti nováčka nezaváhali

Martin Uherka – So, 13/12/2014 – 21:40

Po několika letech se opět v dorostenecké nejvyšší soutěži objevil tým brněnského klubu. Nováček letošní sezóny má hodně mladou sestavu a zatím hlavně nabírá potřebné zkušenosti. Papírové předpoklady nás jasně favorizovaly.

KK Brno - SK RG Prostějov 4:36 (1:21) a 4:25 (2:9)

Nechtěli jsme nechat nic náhodě, nasadili jsme do úvodu nejsilnější sestavu s jasným pokynem - soupeři dovolit co nejméně, znepříjemňovat jim rozehrávku a celoplošně bránit. To se nám dařilo po obě utkání, domácí měli problém najít pozici pro nebezpečnou střelu a spousta přihrávek skončila v autu nebo našich rukou.
Útočná snaha byla založená na jednoduchém vzorci - hodně střílet a využívat chyby obrany, když bude střela nepřesná. Největší komplikace jsme si tak způsobili sami v závěru prvního poločasu druhého utkání - naše útoky byly stereotypní, bez nápadu, rychlí obránci nás stíhali sledovat a měli jsme problém vystřelit v časovém limitu. Po poločasovém prostřídání sestavy jsme zase našli správný rytmus hry a bezpečně vyhráli i druhý zápas.

Sestava a koše: Rieger 10, Havlová 8, Šnajdr 8, Štefák 8, Vyroubal 6, Galíček 5, Marek M. 5, Francová 3, Jenešová 3, Lorencová 3, Křížková 2

Největším pozitivem dneška jsou dvě věci:
- zapojení se všech hráčů do útoku a jejich úspěšné zakončení
- malý rozdíl ve hře při nasazení hráčů širší sestavy.
Když si tento trend dokážeme udržet, bude pro soupeře těžké nás bránit, protože trest za obrannou chybu může přijít od kteréhokoliv hráče.
Navíc jsme si našli pár technických záležitostí, na kterých musí někteří jednotlivci pracovat, aby v budoucnu lépe zvládali zápasy v seniorské extralize.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i