Dorostenci zničili oslabené Znojmo

Martin Uherka – Ne, 18/01/2015 – 21:17

Souboj loňských finalistů měl uzavřít první polovinu soutěže a naznačit, jak to bude s našimi ambicemi na obhajobu titulu. Oslabené Znojmo, které ani na domácí palubovce nemělo kompletní tým, nemohlo konkurovat našim dorostencům a ti si připsali další dvě výhry.

Znojmo Modří sloni - SK RG Prostějov 5:22 (4:16) a 8:22 (4:16)

Utkání byla odlišná v jedné hlavní věci - v druhém utkání jsme mnohem lépe dodržovali taktické pokyny a připravovali si střelbu na okamžik, kdy se nebude moct pod koš stáhnout vysoký obránce. To nám totiž dělalo velké problémy v prvním střetnutí, ačkoliv to tak podle skóre nevypadá. V prvním zápase jsme totiž měli mnohem víc kratších útoků, které končily buď rychlým košem, nebo rychlou ztrátou. Naopak druhé klání jsme trpělivě připravovali střelecké pozice a velmi často jsme mohli mít několik střel v jednom útoku.
Obrana pracovala velmi dobře a soupeři, který hrál jen se třemi chlapci, dovolovala téměř výhradně jen střely z těžkých pozic s následnou ztrátou míče.

Sestava a koše: Galíček 8, Šnajdr 7, Lorencová 6, Křížková 5, Marek 5, Ambrosová 4, Havlová 4, Vyroubal 4, Francová 1, Štefák 1, Jenešová

Jako největší pozitiva vidím taktické zlepšení výkonu v druhém zápase, zapojení "netradičních střelců" do zakončení a samozřejmě velmi dobrou obranu. Je pochopitelně spousta herních prvků, které musíme dále zlepšovat, už teď je ale vidět velký pokrok, který všichni od loňského finále udělali. Je to zejména zapojením většiny hráčů do seniorské extraligy, protože dorostenecká soutěž dosud nenabídla soupeře, který by nás přinutil bojovat o výhru do poslední minuty.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i