Mlži obhájili mistrovský titul

Aneta Lešanská – St, 13/05/2015 – 16:42

V sobotu 9.5. pořádal prostějovský klub s podporou Olomouckého kraje také finálové zápasy kategorie mladších žáků. Domácí tým po boji v semifinále i finále obhájil nejen první místo po základní části, ale i mistrovský titul z loňského finále, a znovu se stal mistrem ČR v této kategorii.

1.semifinále
Prostějov - Brno Nový Lískovec 11:7 (6:2)
V semifinále jsme narazili na tým z Brna, se kterým jsme v sezoně ani jednou neprohráli. Na soupeře jsme si proto věřili. Nebojovali jsme však jen proti soupeři, který nás překvapil agresivní obranou a přímočarostí v útoku, ale i proti nervozitě, která nás nezvykle svazovala. Přesto se projevili korfbalové dovednosti a vyrovnanost celého týmu a po zásluze jsme postoupili do finále.

2. semifinále
České Budějovice - Náchod 11:3 (4:1)

Finále
Prostějov - České Budějovice 9:5 (6:4)
Ve finále jsme narazili na očekávaného soupeře s Českých Budějovic, kterému jsme chtěli vrátit poslední a jedinou letošní porážku z jižních Čech. Soupeř hrál svůj typický styl přes své nejsilnější hráče, my jsme však dokázali tuto hru ubránit. A když začala odcházet i nervozita, za podpory úžasných fanoušků jsme si došli pro obhajobu mistrovského titulu. Na konci zápasu si atmosféru finále mohli vyzkoušet i nováčci v týmu, na kterých budeme příští rok stavět nový tým v této kategorii.
Nejlepšími hráči finálového dne z Prostějova byli vyhlášeni Barbora Krčová a Vojtěch Ošťádal, ocenění by si však zasloužila celá základní sestava, která táhla za jeden provaz a společně si titul vybojovala.

GRATULUJEME!

Zápas o 3.místo
Brno Nový Lískovec - Náchod 10:3 (8:2)

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i