Mlži zíslali v prvním kole dva body

Aneta Lešanská – Ne, 04/10/2015 – 17:31

V sobotu 3.10. odehráli mladší žáci své první kolo v Kutné Hoře. V prvním zápase nestačili na kutnohorské a prohráli vysoko 1:14 (1:4), zlepšeným výkonem pak porazili Náchod 5:4 (1:3). Třetí plánovaný zápas s Českými Budějovicemi byl kontumován, jelikož soupeř nepřijel.

Z loňského týmu mistrů ČR zbyli pouze Venďa, Eliška a Fanda, který však kvůli nemoci nemohl odjet s námi. Do Kutné hory tak dorazil téměř nový tým sestavený s loňských minižáků (pozn. díky posunutí věkové kategorie minižáků na 11 let mohou tyto děti hrát ligu minižáků i letos).

Kutná Hora - Prostějov 14:1 (4:1)
První zápas nás čekal zkušenější a o hlavu větší tým z Kutné Hory. Je pravda, že jsme soupeři častými ztrátami míče k vítězství pomohli, přesto bude složité tohoto soupeře letos porazit. Soupeř byl rychlejší a v zakončení úspěšnější než náš mladý tým, proto si výtězství zasloužil.

Náchod - Prostějov 5:4 (3:1)
Náchod se zdál jako hratelnější soupeř, přesto jsme od začátku tahali za kratší konec. Ve druhé půli však konečně hráči pochopili, že trenérovi rady nejsou k zahození a postupně jsme soupeřův náskok stáhli. Několik minut před koncem se nám dokonce podařilo po povedené akci vstřelit koš, který byl nakonec tím vítězným. Po vyrovnaném zápase jsme tak brali dva body.

Jako poslední zápas nás místo kontumovaného utkání s Českými Budějovicemi čekal přátelák s Náchodem, ve kterém nám Náchod vrátil porážku s předchozího utkání. Na průběžnou takbulku však tento zápas nebude mít vliv a byl přínosem hlavně pro nové hráče, kteří sbírali herní zkušenosti.

Pár slov trenérů:
S novým týmem musíme pracovat zejména na pohybu na přišti a přihrávkách. Věříme, že výkon týmu během sezony poroste a zlepší se ve všech herních činnostech. Všichni hráči však musí poctivě trénovat a naučit se vnímat a dodržovat naše pokyny.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i