Prostějovský hráč Alexandr Vyroubal je v nominaci na MS v Belgii (30.10.-8.11.)

David Konečný – Ne, 25/10/2015 – 12:43

V pátek 30.11.2015 startuje mistrovství světa v korfbale , které se bude hrát v belgických městech Gent, Tielen a Antwerpen. Toto mistrovství bude pro náš klub o to zajímavějš, že do 14-ti členné nominace hráčů (7 žen a 7 mužů) se probojoval i náš odchovanec a hráč Alexandr Vyroubal.

Saša je teprve třetím hráčem našeho klubu (po Lence Faltýnkové a Martinu Šnévajsovi), který je nominován na závěrečný turnaj světového významu v seniorské kategorii (mistrovství světa nebo světový pohár). Saša je mezi muži benjamínkem v týmu, vždyť letos v listopadu oslaví terpve devatenácté narozeniny. Dostat se do závěrečné nominace nebylo snadné, vždyť za poslední půlrok proběhlo několik náročných soustředění a přípravných zápasů, ze kterých se z nejširšího výběru vykrystalizoval tým pro MS. Saša bude pro reprezentaci přínosem hlavně díky své výšce, atletickým schopnostem, přehledu ve hře a kvalitní střelbě. Nutno dodat, že velmi blízko k nominaci byl i další odchovanec a hráč našeho klubu - Petr Galíček - který je nakonec "až" osmým mužem a tedy náhradníkem v případě, že by některý z nominovaných hráčů nemohl nakonec na turnaj odcestovat.

Mistrovství světa se koná jednou za 4 roky. V letošním roce se hraje v Belgii a všechna utkání můžete sledovat live jako videa na www.youtube.com/ikfchannel nebo jen jako statistický zápis na www.worldkorfball.org , kde najdete i další detailní informace. Turnaje se zúčastní 16 týmů ze všech kontinentů, které jsou rozděleny do 4 skupin po čtyřech. První dva týmy ze skupiny postupují do play off čtvrtfinále turnaje. Náš tým byl nalosován do těžké skupiny s obhájci titulu z Nizozemí, dále s Německem a Maďarskem. O prvním místu ve skupině není velmi pravděpodobně pochyb - bude to Nizozemí, takže česká reprezetace se bude rvát o postup hlavně s Německem, ale ani Maďarsko nebude lehký soupeř. Ambice našeho týmu na konečné umístění jsou určitě medailové. První zápas hraje náš tým v pátek 30.10. ve 14:00 proti Nizozemí, dále v sobotu 31.10. ve 14:00 proti Maďarsku a nakonec 1.11. ve 20:00 proti Německu.

Držme palce nejen Sašovi, ale i celému družstvu České republiky. Sašovi přejeme spoustu úspěšně odehraných minut, určitě má na to, aby se probojoval i do základní sestavy týmu.

Kategorie:
i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i