Nováček v extralize poprvé vyhrál ... na náš úkor

Jan Mynařík – Po, 14/01/2008 – 16:49

Nedělní výjezd do Moravské Třebové byl úspěšný jen z části. Malá tělocvična s názvem "Velká hala" viděla dva vyrovnané souboje, v jednom jsme byli úspěšnější my, v druhém domácí.

KC Moravská Třebová - SK RG Prostějov 11:13 (6:5)
Od začátku utkání byla hra velmi vyrovnaná s opravdu těsnou obranou, k čemuž dopomáhalo malé hřiště. Domácím se podařilo dostat se do mírného vedení, které si drželi prakticky celý zápas. Když jsme ale ke konci přidali v obraně a sami několikrát skórovali, otočili jsme utkání na naši stranu. Jedním z posledních momentů zápasů pak bylo udělení žluté karty Martinu Šnévajsovi za zdržování, které však viděl nejspíš jenom rozhodčí Sukalovský.
Sestava a koše: Uherka M. 3, Faltýnková 2, Konečný 2, Svobodová 2, Koldová 1, Láhner 1 (31. Bednář 2), Sequensová, Šnévajs

KC Moravská Třebová - SK RG Prostějov 10:9 (7:5)
Přestože jsme šli do druhého zápasu s úmyslem se plně koncentrovat, soupeř šel do vedení po několik individuálních chybách, ale i střelách z dálky. Když pak po 15 minutách bylo skóre 1:7, šlo do tuhého. Soustředěným výkonem jsme ale dokázali náskok výrazně snížit a do druhého poločasu tak jít pouze s dvoubodovým mankem. V druhé půli jsme pokračovali ve stíhací jízdě, ale s naší střeleckou potencí to bylo horší. Štěstí přivolal až střídající Snášel, který svou první střelou vyrovnal na 7:7. Třebové se ale podařilo znovu odskočit na rozdíl dvou košů, který jsme vymazali až proměněnými penaltami v závěru utkání. Doslova v poslední minutě pak střelou z dálky strhla vedení na stranu soupeře domácí hráčka a my jsme již nedokázali zareagovat.
Sestava a koše:Uherka M. 4, Faltýnková 2, Láhner 1 (31. Bednář), Svobodová 1, Koldová, Konečný (40. Snášel 1), Sequensová, Šnévajs

Postřehy trenéra: "Stejně jako v jiných zápasech extraligy byla naším největším problémem tragická úspěšnost střelby, zejména pak proměňování vyložených šancí z prostoru do tří metrů kolem koše. Na půdě nováčka jsme měli dvakrát zvítězit i přes problémy se sestavou, ve které sice chyběla pouze nemocná Lešanská, ale další hráči hráli po týdnu bez jediného tréninku nebo po nemoci. Teď se musíme na tréninku více zaměřit na střelbu pod tlakem tak, abychom v zápasech znovu nalezli naše střelce a taky přidali víc košů od těch ostatních."