Starší žáci po půlce sezóny bez zaváhání

David Konečný – Ne, 04/12/2011 – 19:26

V neděli 4.12.2011 cestovali naši starší žáci ke svému 4.kolu ligy do Šenova - Havířova. Jedná se o téměř již tradiční cestu do této destinace před Vánocemi, která završuje polovinu sezóny. S domácím týmem naše děti vyhrály 18:6 a s Moravskou Třebovou 22:1! Ale cesta nebyla vůbec jednoduchá ...

Den před odjezdem k zápasům jsme přišli o kapitánku a oporu týmu Niki Ambrosovou, kterou doma pustili do kuchyně k ostře nabroušenému noži, kterým se pořezala na levé ruce - rána byla taková, že Niki nedovolila hrát. K tomuto zranění jsme už dříve věděli o dalších dvou absencích kvůli nemoci - byli to Dan a Lucka Štefákovi, takže jsme do Šenova cestovali jen se 4 děvčaty.

Další kritickou situací byla samotná cesta v neděli ráno na zápas. Mezi Olomoucí a Přerovem nastala mimořádná událost (někdo skočil pod vlak - naštěstí ne přímo pod ten náš - i když to je asi jedno). Tato událost vedla k výluce na trati. Díky tomuto jsme museli mezi Olomoucí a Přerovem cestovat náhradní autobusovou dopravou, což mělo za následek hodinové zpoždění. A po příjezdu do Přerova jsme museli na další spoj čekat další hodinu, takže jsme do Šenova dorazili o 2 hodiny později. Naštěstí domácí pořadatelé byli tolerantní a na naše zápasy na nás počkali.

Prostějov - Moravská Třebová 22:1 (10:0)
Sestava a koše: Galíček, Marek M. - 5, Havlová - 5, Křížková, Vyroubal - 2 (30. Rieger - 1), Šnajdr - 2, Rajsiglová - 6, Francová - 1.

Prostějov - Havířov 18:6 (10:3)
Sestava a koše: Galíček - 2, Marek M. - 1, Havlová - 5, Křížková - 1, Vyroubal - 2, Šnajdr - 2, Rajsiglová - 3, Francová - 1.

Oba zápasy proběhly ve velkém spěchu. Na převlečení, rozcvičení a taktickou poradu měly děti pouze 15 minut. A i přestávka mezi oběma zápasy nebyla delší než 10 minut. Naštěstí náš první zápas se soupeřem z Moravské Třebové byl pro děti spíše na rozehřátí, což nám vyhovovalo jako příprava k zápasu s domácím týmem. Domácí tým hrál přece jen živěji, ale i tak na naši hru nestačil.

Slovo závěrem: "V obou zápasech naše děti dominovaly na doskoku, což bylo základem pro naši hru. A když se k tomu přidala kvalitní střelba (i když i tak jsem byl svědkem řady zahozených tutovek), tak nebylo pochyb o vítězi. Jsem také rád za to, že se ve hře objevily prvky hry (aktivní práce hráče pod košem pro své spoluhráče), které v poslední době trénujeme a že děti je dovedou využít. A nakonec jsem opět rád, že díky širokému a kvalitnímu kádru jsme schopni zacelit případná zranění a nemoci hráčů ze základní sestavy."

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i