Budějovičtí si odvezli všechny body

Martin Uherka – So, 08/11/2014 – 22:27

V prvním kole po Mistrovství Evropy jsme v sobotu 8.11. přivítali České Budějovice se čtyřmi úspěšnými reprezentanty v sestavě. Naše touha zúročit poctivou téninkovou práci a získat další body narazila na dobře organizovaného soupeře.

SK RG Prostějov - KCC Sokol České Budějovice 16:22 (7:17)

Úvod utkání se nám vůbec nevydařil - k nervozitě v útoku jsme přidali i zbytečné chyby v obraně a hosté si brzy vybudovali náskok 1:7. Několik těžce vypracovaných a neproměněných šancí srazilo naše sebevědomí ještě hlouběji a v podstatě bylo rozhodnuto o osudu utkání. Zkušení hosté sehrávali své útoky s přehledem a v obraně nám nenechali příliš prostoru k zakončení. I když jsme vyhráli druhý poločas, lze to připsat spíš nižšímu nasazení Budějovic než změně poměru sil na hřišti.

Koše:
Nasadilová 4, Galíček 3, Havlová 3, Lešanská 3, Šnajdr 1, Šťastná 1, Vyroubal 1, Křížková, Marek M., Šnévajs, Tichý

SK RG Prostějov - KCC Sokol České Budějovice 20:29 (11:16)

Do druhého utkání jsme vstoupili výrazně lépe, až do stavu 5:5 jsme se přetahovali o nejtěsnější vedení. Pak se nám podařilo jednoduše skórovat a získat vedení 7:5. V tu chvíli se však naše střelecká úspěšnost propadla na úroveň prvního utkání a hosté obrátili na 7:10. Do konce poločasu si postupně vybudovali až pětikošové vedení.
V podobném duchu pokračovala hra i po přestávce - nenašli jsme recept na snadné překonání soupeřovy obrany, a když už jsme si vypracovali slibnou šanci, nedokázali jsme proměnit. Přesto jsme nastříleli zatím nejvíc košů v této sezóně, protože jsme konečně proměňovali střely ze střední a velké vzdálenosti. Ani tak jsme však nedosáhli na lepší výsledek. V řadách hostů se výrazně střelecky projevilo kvarteto reprezentantů, nikdo jiný se v podstatě střelecky nezapsal. I tak to stačilo na to, abychom i ve třetím kole vyšli bodově naprázdno. Těšit nás jako příslib do budoucna může alespoň to, že náš přehled střelců byl výrazně bohatší co do počtu skórujících.

Koše:
Galíček 4, Havlová 4, Vyroubal 4, Šnévajs 2, Šťastná 2, Lešanská 1, Nasadilová 1, Šnajdr 1, Tichý 1, Marek M., Zelinková

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i