Kolín o koš lepší, škoda zmařených šancí

Martin Uherka – Ne, 07/12/2014 – 19:37

První polovinu soutěže jsme uzavřeli na domácí půdě proti VKC Kolín. Souboj o čtvrtou příčku nakonec vyzněl lépe pro hosty, i když jsme dlouho sahali po výraznějším bodovém zisku.

SK RG Prostějov - VKC Kolín 16:16 (6:9)

Začátek zápasu byl poměrně rozvážný z obou stran, týmy dlouho hledaly cestu k úspěšnému zakončení. Nakonec otevřeli skóre hosté a i po zbytek úvodní půle se jim dařilo lépe. Když se nám podařilo srovnat skóre, často jsme nabídli soupeři šanci svou chybou v obraně k snadnému koši. Poločas 6:9 tak byl pokračováním našich nevýrazných výkonů z předchozího kola.
V druhé půli jsme však zpřesnili obranu a konečně se nám podařilo proměňovat vytvořené šance. Otočili jsme vývoj utkání do jednobodového vedení, ale potřebný druhý koš, který by nám poskytl více klidu, nám byl zapovězený. Zkušený Kolín nijak nepanikařil a když jsme si sami zkomplikovali závěr zápasu, srovnali hosté na konečné skóre 16:16.

Koše a sestava:
Zelinková 4, Vyroubal 3, Šnévajs 3, Galíček 2, Lešanská 2, Šťastná 2, Havlová, Marek M., Šnajdr, Tichý

SK RG Prostějov - VKC Kolín 22:23 (16:12)

Druhý zápas vypadl úplně jinak - mnohem vyšší tempo hry přineslo nejen více ostřejších zákroků, ale také rychlejší nárůst košů zejména na naší straně i díky penaltám a volným hodům. Podařilo se nám odskočit až na šestikošový rozdíl a i přes mírnou korekci udržet náskok až do poločasu.
Kolín ale opět nijak nesložil zbraně a postupným úsilím srovnal, což přineslo dramatickou koncovku a přetahovanou o každý koš. Na naší straně už se v útoku projevovala únava, nepřesných přihrávek přibylo a přestali jsme se správně uvolňovat. Naše obrana naštěstí soupeři nedovolila lehké zakončení a utkání spělo k dramatickému konci. Ten se lépe povedl hostům, kteří po rozdílovém koši takticky zvládli poslední minutu a posunuli se díky tomu v průběžné tabulce před nás na čtvrtou příčku.

Koše a sestava:
Havlová 8 , Vyroubal 4, Zelinková 4, Šťastná 3, Galíček 1, Lešanská 1, Lorencová 1, Marek M., Šnévajs, Šnajdr

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i