Strži přivezli jednu výhru z Kolína

Aneta Lešanská – Čt, 11/12/2014 – 14:59

V sobotu 6.12.2014 se uskutečnilo další kolo ligy starších žáků, tentokrát v Kolíně. Náš tým se však neutkal s týmem domácích, ale se soupeřem z Českých Budějovic a Brna Nového Lískovce. Po výhře nad Jihočechy 10:4 jsme podobným výsledkem podlehli týmu z jihu Moravy 11:2 a odvezli si dva body do průběžné tabulky.

Prostějov - České Budějovice 10:4 (4:3)
Se soupeřem z Budějovic jsme se letos utkali poprvé a moc jsme nevěděli, co od něj můžeme čekat. Začátek zápasu byl proto opatrnější. Soupeř však není příliš vysoký, fungovala na něj tak naše hra a zejména ve druhé polovině jsme protihráče přehrávali pohybem i přesností střelby. Navíc se zranila jedna hráčka soupeře a jelikož neměli nikoho na střídání, dohrávali v sedmi lidech, a s tím jsme si dokázali jednoduše poradit..

Prostějov-Brno Nový Lískovec 2:11 (1:6)
Co se nám dařilo v prvním zápase se naopak vůbec nedařilo v tom druhém - špatný pohyb a spousta zkažených přihrávek nám nedovolilo držet se soupeřem krok. Nutno však podotknout, že tým z Nového Lískovce je složený ze starších a zkušených hráčů, kteří nám moc prostoru na hřišti nedali a svým pohybem a zkušenostmi diktovali tempo hry. Přesto se s tímto týmem dá hrát vyrovnaněji a je to pro nás výzva do případných dalších bojů.

Pár slov trenérky na závěr:
Za předvedenou hru proti Budějkám musím pochválit celý tým. Hráli jsme opravdu dobře a je na čem stavět. Druhý zápas už nevyšel podle mých představ, ale víme, kde jsou naše slabiny. Na některých se dá pracovat (zpřesnění přihrávek a střelby) a některé můžeme eliminovat (malá výška) vypilováním techniky a zlepšením pohybu. Tým má však perspektivu, vždyť hned pět hráčů základní sestavy hraje i ligu mladších žáků, a jeho čas teprve přijde v následujících sezonách.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i