Brno nedopustilo překvapení a odvezlo si dvě jasné výhry

Martin Uherka – Ne, 08/02/2015 – 22:33

S očekáváním, jestli se nám opět podaří překvapit favorizované Brno, nás do naší haly přišlo podpořit pár desítek diváků. Viděli ofenzivní představení, ve kterém za delší konec tahali hosté a zajistili si tím první místo po základní části.

SK RG Prostějov - KK Brno 19:30 (12:16) a 16:26 (8:14)

Oba zápasy si byly ve vývoji podobné - první koš vstřelila Lenka Nasadilová, Brno brzo vyrovnalo a patnáct minut se oba týmy přetahovaly o vedení. Soupeř však dokázal lépe organizovat své útoky a zejména hostující dívky se velmi lehce dostávaly do střeleckých pozic, které nekompromisně proměňovaly. Nám naopak chyběla dravost v zakončení, jako bychom se báli střílet. Do poločasu si tak hosté vypracovali poměrně bezpečný náskok.
V druhé půli vždy domácí trenér vystřídal několik hráčů, aby dodal týmu potřebný impuls, hosté však prokazovali převahu v taktické vyspělosti a opírali se i o výbornou úspěšnost střelby. Ani na chvíli se nám nepodařilo opravdu zdramatizovat vývoj zápasů a dvakrát jsme zaslouženě prohráli.

Sestava a koše (souhrnně):
Vyroubal 10, Galíček 7, Havlová 6, Nasadilová 4, Šťastná 2, Uherka 2, Ambrosová 1, Křížková 1, Šnévajs 1, Zelinková 1, Lorencová, Lužný, Marek M., Šnajdr, Tichý

Vzhledem k tomu, že Kolínu se podařilo dvakrát zdolat České Budějovice, ocitl se opět o dva body před námi a šance na play off se podaří naplnit jen po dvou výhrách právě na hřišti Vembloudů. Atraktivní přímý souboj o čtvrtou příčku se odehraje přesně za měsíc. Držte nám palce!

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i