Poprvé v 1.ČKL bez bodu

Martin Uherka – Čt, 31/03/2016 – 20:29

Poprvé v této sezóně jsme nezískali v utkáních 1.ČKL ani jeden bod. Do Kutné Hory, kam přesunul své pořadatelství Kolín, jsme odjeli v nejmenším možném počtu hráčů a naše šance na dobrý výsledek byly od začátku značně zmenšené.

V sobotních utkáních se sešly B týmy extraligových klubů a v každém se do hry podíval alespoň jeden zástupce z top týmu. My jsme kvůli různým důvodům (práce, studium, výjezd U19) nedali dohromady víc, než dvě děvčata a čtyři kluky, takže naše šance na zisk bodů byly hodně ztížené už při odjezdu.

VKC Kolín B - SK RG Prostějov B 18:7 (7:3)

Oba týmy začaly celkem vlažně, my jsme hledali správnou taktiku, soupeř - vědom si své převahy - nikam nespěchal. První koš tak padl po téměř deseti minutách a ani v následující desetiminutovce se skóre příliš nepohnulo. Kolín neproměnil několik dobrých šancí, my jsme se do nich ani nedostali.
V druhé polovině se tempo hry nijak nezvýšilo. Nám se podařilo několik pěkných útoků, ale vývoj utkání pochopitelně pevně drželi ve svých rukách domácí. Bez větších dramat tak zápas dospěl do očekávaného výsledku.

SK RG Prostějov B - KCC Sokol České Budějovice B 11:18 (3:7)

Proti Budějovicím jsme si víc věřili, protože jejich tým přijel v méně zkušené sestavě v porovnání s Kolínem. Celý první poločas se nám dařilo držet solidní výsledek a po zahájení druhé půle jsme dokonce získali chvilkové vedení 6:5. Ještě několik minut jsme mohli doufat v malý zázrak, ale naše klesající síly nestačily na zvýšený důraz Budějovic v útoku a posledních deset minut už jsme jen dohrávali.

Sestava a koše:
Lužný 6, Galíček 5, Vyroubal 4, Marek T. 3, Drábková, Křížková

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i