v 1.ČKL jsme zůstali těsně pod vrcholem

Martin Uherka – Pá, 29/04/2016 – 05:54

Minulou sobotu 23.4.2016 proběhlo finále druhé nejvyšší seniorské soutěže. Po základní části jsme vybojovali druhé místo a o první příčku jsme se utkali s B-týmem VKC Kolín. Utkání to bylo zajímavé, přineslo nám pár dobrých podnětů, ale získat prvenství se nám nepodařilo.

VKC Kolín B - SK RG Prostějov B 22:19 (10:8)

Bylo to svým způsobem střetnutí dvou generací - na straně Kolína několik bývalých reprezentantů, kteří ještě loni těžce proháněli své soupeře v extralize, u nás zase několik hráčů z juniorských reprezentací, kteří své první vážné kroky v nejvyšší soutěži zažívají letos. Otázkou tak bylo, jestli zvítězí zkušenosti, nebo elán mládí.

Celé utkání jsme bohužel tahali ve skóre za kratší konec provazu. Slušně zaplněná hala s povděkem slavila každý koš domácích a nám se nedařilo srovnat stav a získat větší jistotu v útoku. I když naše herní převaha byla viditelná, spousta našich střel ani nezasáhla obroučku koše. Kolín naopak těžil z dobré souhry hráčů a několikrát nás vyškolil snadným zásahem.
Dvoukošový rozdíl nám do druhé poloviny dával naději na zvrácení výsledku, ani prostřídání sestavy však větší přesnost v zakončení nepřineslo. V podobném duchu jako první půle se utkání dohrálo a Kolín oprávněně slavil titul nejlepšího družstva 1. ČKL.

Sestava a koše:
Havlová 9, Marek M. 4, Křížková 2, Vyroubal 2, Ambrosová 1, Galíček 1, Jenešová, Lorencová, Lužný, Šnajdr, Štefák, Tichý, Zelinková

My si můžeme říct, že rozhodnutí hrát raději druhou seniorskou soutěž místo dorostenecké extraligy bylo ku prospěchu rozvoje všech hráčů. Střetnutí s dospělými hráči, kteří, ačkoliv ne vždy stačili fyzicky, dokázali i přesto častokrát naši mládež překvapit, přineslo mnohem více zkušeností. Ty můžeme využít v extralize, na kterou se přednostně připravujeme. Těšíme se na další ročník.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i