Zlepšený výkon překvapení nepřinesl

Martin Uherka – Ne, 01/05/2016 – 12:48

V druhém semifinálovém utkání proti KK Brno jsme se opět velmi dobře připravili na obrannou část hry. Fantastická podpora diváků nás hnala ve vysokém tempu, lépe jsme stříleli a opět dobře bránili. Brno však ukázalo, proč je úřadujícím mistrem, a nepovolilo prodloužení semifinálové série.

SK RG Prostějov - KK Brno 16:24 (12:12)

Náš vstup do utkání hodně připomínal minulý zápas - nabrali jsme drobnou ztrátu, kterou jsme museli dotahovat. Tentokrát však oba týmy i přes velmi těsnou a aktivní obranu lépe mířily a skóre narůstalo výrazně rychleji. Dařilo se nám vytvářet si jednoduché střelecké pozice a hlavně je využívat. Díky tomu jsme se před koncem poločasu dostali do vedení, které však hosté dokázali zlikvidovat.
Druhý poločas byl výrazně jiný. Brno změnilo nasazení obran a my jsme se i kvůli tomu přestali prosazovat z jednoduchých střel - příliš složitě jsme hledali vhodnou situaci, až jsme častokrát ztratili míč. První koš jsme dali až po asi sedmi minutách, a to už nám hosté odskočili na čtyři koše. Bohužel ani tento zásah neznamenal naše střelecké probuzení a deset minut před koncem již bylo v podstatě rozhodnuto. Zkusili jsme střídáním alespoň opticky snížit rozdíl ve skóre, přesto jsme podlehli o osm košů.

Sestava a koše:
Galíček 4, Vyroubal 3, Ambrosová 3, Havlová 2, Marek M. 2, Tichý 1, Zelinková 1, Křížková, Lorencová, Šnajdr, Štefák

Ještě pořád nám chybí schopnost vytvořit tlak na obranu, když se nám herně nedaří - vynutit si střeleckou pozici a nekompromisně zakončit. Přesto byl vidět velký pokrok, který všichni udělali od začátku sezóny. Kdo viděl utkání s Brnem ze základní části, byl jistě příjemně překvapen, v jakém tempu jsme schopní hrát a kolik osobních soubojů odehrajeme vítězně. Důležité bude přenést tyto zkušenosti do další sezóny a od začátku zatápět všem soupeřům podobným výkonem.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i