Mayor Cup 2016 úspěšně za námi

Martin Uherka – Po, 12/09/2016 – 21:45

O hodovém víkendu 10.-11.9.2016 náš extraligový tým nezahálel a vydal se na turnaj do slovenské Prievidze. Místní hráči dokážou vždy připravit velmi kvalitní předsezónní turnaj, který navíc provází velmi pohodová a přátelská atmosféra. Ani letos tomu nebylo jinak. A jak se našemu týmu dařilo si můžete přečíst v článku nadějné spisovatelky Katky Lorencové.

V sobotu jsme odehráli tři zápasy v základní skupině. Jako první nás čekal domácí tým Prievidza Legends, který nás dokázal častokrát potrápit i porazit. Tentokrát jsme nenechali výsledek náhodě a zvítězili 14:8. Po krátké pauze jsme si rozdílem 18:7 poradili s maďarským týmem MAFC a ke dvěma výhrám jsme přidali i třetí proti polskému Áčku U19 8:2. Zaslouženě jsme obsadili první místo ve skupině a jako benefit jsme nemuseli v neděli vstávat zbytečně brzo. To nám dalo prostor pro společenské konverzování nad zajímavými tématy s hráči ostatních klubů.
V neděli nás čekalo semifinále proti soupeři ze Znojma. Po napínavém boji s výsledkem 12:11 v náš prospěch se všichni těšili na finálový zápas a v hledišti sledovali vývoj druhého semifinále. V zajímavém střetnutí porazil lehce překvapivě favorizované Brno celek Českých Budějovic. Ve finálovém utkání a po velkém boji Prostějov nakonec podlehl 6:10 a získal tak skvělé 2.místo. I přes finálovou porážku je letošní výsledek z Mayor cupu naším největším úspěchem a je to výborný start do nové sezóny. Těšíme se na letošní výkony našeho družstva, které vstoupí do extraligy již 17.9.2016 na horké půdě úřadujícího mistra ČR KK Brno.

V hlavních rolích hráli:
Nikola Ambrosová, Kateřina Drábková, Renata Havlová, Adéla Jenešová, Pavla Křížková, Kateřina Lorencová, Kateřina Zelinková, Petr Galíček, David Rieger, Petr Šnajdr, Daniel Štefák, Jan Tichý, Alexandr Vyroubal
Scénář a režie: David Konečný
Střih a psychická opora režiséra: Martin Šnévajs

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i