Historie žákovských týmů

Historie žákovských družstev Prostějova je složitá a nesouvislá. Některé sezóny jsme neměli žádné žákovské družstvo. Někdy se jednorázově provedl nábor, ale většinou tým potom skončil přechodem hráčů do dorostenecké kategorie.

V sezóně 1994/1995 první žáci Prostějova vyhráli titul své věkové kategorie. Tato sezóna byla pro Prostějov velmi úspěšná – dorostenecký tým rovněž získal titul mistra České republiky v dorostenecké lize.

Na další úspěch v žákovských soutěžích jsme čekali dlouhých osm let. Starší žáci po nepříliš úspěšné sezóně, kdy v rozhodujících utkáních nedokázali zvítězit a tým se tak nedostal k bojům o medailové pozice, vyhráli Český pohár – Maxikorfbal 2003. V Chřenovicích předvedli skvělé výkony a velké nasazení. První místo získali ve vyrovnaném boji, kdy ve finále porazili na penalty halové mistry ze Znojma. Poté tradičně všichni žáci přešli do vyšší věkové kategorie a začal se budovat nový tým.

Kádr, nabraný na počátku sezóny 2005/2006 se ukázal jako perspektivní. Od úvodních vysokých porážek se hráči s narůstajícím počtem odtrénovaných hodin propracovali až k prvním bodům v závěru základní části ligy starších žáků.

Jelikož seniorský tým potřebuje ke své extraligové účasti i mládežnické týmy a chceme, aby hráči odcházející do věkově vyšších kategorií byli nahrazeni novými silami, pracujeme v posledních letech na ucelené koncepci a pravidelně nabíráme nové děti.
A je nutné říct, že se nám toto daří. Pro sezónu 2009/2010 budeme mít 1 tým starších žáků, 2 týmy mladších žáků a dokonce tým minižáků. Starší i mladší žáci si již odbyli první roky seznamování s korfbalem a získávání zkušeností a teď je čekají boje o příčky nejvyšší a určitě mohou pomýšlet ve svých kategoriích na titul.

Výše uvedené slibné generace jsou v letech 2011 až 2015 podepsány pod největšími úspěchy klubu v mládežnických kategoriích. V roce 2011 jsme vyhráli ligu mladších žáků (U13), aby tato sestava následující roky po přechodu o kategorii výš doslova opanovala soutěže starších žáků. Tři tituly v hale a dva na trávě v řadě jsou velkým úspěchem, na který jsme právem hrdí.
Mladším žákům se rovněž dařilo - dva tituly z let 2014 a 2015 plus bronz z roku 2016 ukazují, že mládežnické úspěchy nejsou v Prostějově náhodou, nýbrž výsledkem systematické práce.
Toto jen podtrhují výsledky minižáků - v letech 2013 - 2016 se náš první tým v kategorii U11 (dříve U10) opakovaně potkává ve finále se Znojmem vždy se stejným výsledkem - kdo pořádá finále, bere zlato. My jsme pořádali a uspěli v letech 2014 a 2015, Znojmo zbylá dvě.

Navigace: Seniorský tým, Dorostenecký tým.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i