Minižáci jsou letos stříbrní!

Aneta Lešanská – Ne, 27/04/2014 – 18:55

V neděli 27.4. odehráli minižáci svůj finálový den ve Znojmě. Nejprve je čekal semifinálový souboj, ve kterém po výborném výkonu porazili brněnský tým. Stejné nasazení předvedli i ve finále, na domácí tým to však nestačilo a zůstali těsně před příčkou nejvyšší.

Prostějov-Brno 7:2 (2:0)
S Brnem se náš tým utkal několikrát během sezony a ani jednou nás soupeř neporazil, proto jsme věřili, že zápas znovu vyhrajeme. Nebylo to však jednoduché, soupeř se hodně zlepšil a nám se nedařilo proměňovat vyložené šance. Proto poločasový výsledek 2:0. Ve druhém poločase jsme však nepolevili v nasazení, zpřesnili střelbu, a v 7 minut před koncem už nebylo pochyb o našem vítězství. Atmosféru zápasu na finálovém dnu si tak mohli vyzkoušet i méně zkušení hráči z lavičky.

Prostějov-Znojmo 7:11 (2:5)
Ve finále nás podle očekávání čekal soupeř ze Znojma. I přes jasné pokyny trenérů se nám nedařilo eliminovat jednoduchou hru Znojma únikem podkoš přes asistenta, k tomu se přidala nízká úspěšnost našeho zakončení a poločasová prohra 2:5 byla na světě. Nesložili jsme však zbraně a vstup do druhého poločasu se nám podařil na jedničku s hvězdičkou, když jsme během pěti minut srovnali skóre na 5:5. Bohužel jsme nevydrželi v koncetraci hlavně v obraně a soupeř nám vždy odskočil na jeden až dva koše. Sil už mnoho nezbývalo a čas rychle utíkal. Dvě minuty před konce za výsledku 10:7 jsme proto vystřídali celou osmičku a osm čerstvých hráčů z lavičky zápas za bouřlivé atmosféry dohrálo.

Pár slov trenérů:
Všech 16 minižáků, kteří se dnešního finálového dne zúčastnili, zaslouží velikou pochvalu. Za celý rok odvedli kus práce, který proměnili ve stříbrné medaile. Navíc získali cenné zkušenosti, které se příští rok budou hodit. Velké díky patří i rodičům, kteří s námi na finále cestovali a svým povzbuzováním vytvořili nezapomenutelnou atmosféru.

Kategorie:
i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i