Z internetu

I na reprezentačním turnaji Euro Top 4 měl Prostějov své zástupce

Jan Mynařík – Pá, 12/02/2010 – 00:47

O uplynulém víkendu 6.-7.2.2010 se uskutečnil turnaj čtyř nejlepších evropských zemí dle aktuálního žebříčku národních týmů, který sestavuje Mezinárodní korfbalová federace IKF. Součástí reprezentačního výběru pro tento turnaj byla i kapitánka Prostějova Lenka Faltýnková. Koučem reprezentace je potom trenér Prostějova Hennie Baas. V širším výběru národního celku jsou potom ještě i Martin Šnévajs a Aneta Lešanská. Více se dočtete na Extrakorfbal.cz!

Kategorie:

VIDEO: správná technika ... ale koš lze dát jakkoliv ;-)

Jan Mynařík – Út, 12/05/2009 – 17:25

Jak jsem přemýšlel, o čem bude tento článek, tak mě napadlo, že jsme tu dlouho neměli nějaké video. A mám pro vás rovnou dvě: první poučné o technice střelby a druhé o tom, jak se taky dá trefit. Tak se pohodlně posaďte a čučte!

Korfbal Challenge 2008: nově zkoušená pravidla i úžasné zápasy a akce

Jan Mynařík – Ne, 04/01/2009 – 15:35

V období mezi Vánoci a Silvestrem se v Rotterdamu pravidelně koná TIME FOR KORFBALL CHALLENGE. Tento rok se od 27. do 30. prosince 2008 utkalo celkem 6 týmů ve dvou skupinách. Diváci mohli vidět první tři týmy loňského ročníku holandské Korfbal League: Koog Zaandijk, DOS'46 a Dalto, dále pak reprezentační týmy Belgie, Tchaj-wanu a výběr Nizozemska ochuzený o hráče již dříve zmíněných holandských týmů - Tulipány.

Kategorie:

Holandská Korfbal League odstartovala!

Jan Mynařík – Út, 25/11/2008 – 21:47

O uplynulém víkendu odstartovala nejvyšší holandská halová korfbalová soutěž - Lotto Korfbal League. V páteční předehrávce celý ročník odstartovala repríza finále, když mistr Koog Zaandijk přivítal na své palubovce DOS'46, mistra předchozí sezony a držitele EuropaCupu. Videa z úvodního kola i výsledky naleznete v článku!

Kategorie:

Videosestřih z finále belgického turnaje Begotoornoi

Jan Mynařík – Čt, 20/11/2008 – 01:11

Ve finále tohoto tradičního halového turnaje nastoupil úřadující šampion Boeckenberg proti týmu Riviera. Na obou stranách bylo k vidění spoustu chyb, přesto to nebyl nepohledný zápas. V dresu Boeckenbergu se blýskl devíti koši belgický reprezentant Davor Duronjic. Boeckenberg vs Riviera - 17:15.

Kategorie:

Mistrovství světa do 23 let je v plném proudu!

Jan Mynařík – Po, 03/11/2008 – 12:44

Je to něco, o čem samozřejmě každý korfbalista ví. Ale přesto ... od soboty 1. listopadu do soboty 8. listopadu se na Taiwanu koná Mistrovství světa juniorů (do 23 let). Česká reprezentace smolně prohrála v prodloužení s Ruskem, jasně přehrála Jihoafrickou republiku a dostala nakládačku od Holanďanů. V základní skupině ještě čeká naši repre Čína a Německo. Z důvodu prohry s Ruskem musí pro postup do semifinále náš národní tým porazit Německo, které navíc musí porazit Rusko. Fanděte! O MS podrobně informuje Extrakorfbal!

Školení trenérů na licenci C

Jan Mynařík – Pá, 03/10/2008 – 17:44

Trenérsko-metodická komise svazu vypisuje školení na trenéry korfbalu třídy C. Toto školení se uskuteční o víkendu 24.-26. října v Kostelci nad Černými lesy. Cena celého školení včetně ubytování (2 noci) a stravy je 800 Kč. Více v článku na Extrakorfbalu. Přípomínám, že minimálně tato licence bude od příští sezony potřeba pro trenéry všech týmů. Účast hlaste svojí sekretářce!

Kategorie:

Stránky DOS-WK a automatický překlad do češtiny

Jan Mynařík – Út, 26/08/2008 – 00:37

Předpokládám, že po úspěšném soustředení v Enschede již každý ví, že DOS-WK je naším partnerským klubem. A stejně jako my v této době stále rychleji dostupných informací mají svoje webové stránky - http://www.doswk.nl/. Na nich si samozřejmě můžete přečíst, co je nového u našich známých. Ale co s tím, že stránky jsou holandsky a většina z nás kromě pár slovíček či frází touto řečí nemluví, natož nečte?

Syndikovat obsah