Dorostenci si upevnili 1.místo v lize

David Konečný – So, 07/03/2015 – 15:50

V sobotu 7.3.2015 odehráli naši dorostenci 7.kolo své ligy s Brnem. Hrálo se na domácí půdě a Prostějov potvrdil roli jasného favorita. Výsledky 33:7 (25:4) a 39:9 (27:1) mluví za vše.

SK RG Prostějov - KK Brno 33:7 (25:4) a 39:9 (27:1)
Sestava a koše:
Šnajdr 13, Galíček 11, Havlová 10, Vyroubal 9, Křížková 6, Lorencová 6, Francová 5, Marek M. 4, Ambrosová 3, Štefák 3, Rieger 2, Májková, Buriánek.

Oba zápasy byly velmi podobné. Do obou zápasů nastoupil náš tým v optimální sestavě s cílem odehrát 1.poločas dle daných taktických pokynů. Do druhého poločasu se sestava výrazně obměnila, kdy cenné zkušenosti získávali i naši starší žáci. Co se týká určené taktiky v obraně, tak cílem bylo hrát agresivně na hráče s míčem a zbylí hráči měli za úkol chytat případné nepřesné přihrávky soupeře a zároveň nedovolit soupeři postavit asistenci. Toto se nám proti Brno velmi dařilo a soupeř kolikrát ve svém útoku ztratil míč první přihrávkou, natož aby vystřelil. Co se týká útoku, tak zde bylo naším cílem nehrát zbytečné nahrávky, ale naopak čekat na své spoluhráče, až se uvolní do střelecké pozice svým pohybem sami. I toto fungovalo a naši hráči si vytvořili celkem jednoduché a pěkné pozice pro zakončení. Velkou radostí bylo i to, že i střídající hráči, včetně mladíků ze starších žáků, se snažili taktické pokyny plnit a celkem je zvládali.

i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i